Seçkin Danışmanlık

AMAÇ:

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile İnsan Kaynakları Profesyonellerinin hazırlamış olduğu personel ücret tahakkukları, ödemeleri gibi rakamsal hesaplamaların önemi artmıştır.
Her bir personel için yapılan maaş hesaplamaları Tek düzen muhasebe hesap planı doğrultusun da muhasebe sisteminin kayıtlarına alınmaktadır. Bu kayıtların nasıl ve hangi hesaplara yapıldığının bilinmesi gerekmektedir. Eğitim sonun da bütün kayıt bütünlüğü sağlanacaktır. İnsan kaynakları ile muhasebe profesyonellerinin ortak verilerinin çok olmasından dolayı her bir çıkan verinin kayıt düzeninin bilgilendirilmesi yapılacaktır.

Örnek uygulamalar yapılarak eksikliklerin ve yanlışlıkların giderilmesine çalışılması, AR-GE ve teşvikleri konusundaki sorunlarınızın çözümüne etkin ve yetkin bir bakış açısı geliştirilmesidir.

İnsan kaynakları profesyonellerin bordro aşamasındaki tüm ödemelerin muhasebeleştirme aşamasının analiz edilmesi hedeflenmiştir.

İÇERİK:

 Tek düzen muhasebe hesap planı ile ilgili hesap tanımları
 İşçilik giderleri hesaplarının tanımları ve kullanım amaçları
 Tüm kazançların kesintileri ve hukuki dayanakları nelerdir?
 Tüm teşviklerinde tahakkuk ve muhtasar süreçlerinde detayları nelerdir?
 Arge destekleri ve bordrolarının Muhasebeleştirilmesi
 Çalışan ücret bordrolarının oluşturulması
 Normal çalışan ücret bordrosu hesaplaması
 Emekli çalışan ücret bordrosu hesaplaması
 Teşvikli çalışan ücret bordrosu hesaplaması
 Sosyal Güvenlik Primi İşveren Payı İndiriminin muhasebeleştirilmesi
 Ücret bordrolarının veri analizlerinin gerçekleştirilmesi
 Örnekler ile ücret bordrosunun bölümlerinin ayrılması
 Ücret bordrosu verilerinin muhasebe sistemine entegrasyonu
 Muhasebe sisteminde verilerin ilgili hesap dağılımları
 Örnekler ile normal çalışanların muhasebe fişinin oluşturulması
 Örnekler ile emekli çalışanların muhasebe fişinin oluşturulması
 Örnekler ile teşvikli çalışanların muhasebe fişinin oluşturulması
 Üretim bölümlerine göre ayrılmış ücret bordrolarının oluşturulması
 Üretim bölümlerine göre ayrılmış ücret bordrolarının muhasebe fişlerinin oluşturulması
 Muhasebe kayıtlarından işçilerin gelir vergisi toplamlarının hesaplanması
 Muhasebe kayıtlarından Sgk ödeme toplamlarının hesaplanması
 Örnekler ile oluşan muhasebe kayıtları ile Muhtasar ve prim hizmet beyannamesi hazırlanması

Eğitim İnteraktif olarak yapılacaktır.

YÖNTEM:

Katılmak için bilgisayarınızda "Zoom Video Conference" programı kurulu olmalıdır.

Eğitim Uzmanı: Serkan ÖZDEMİR

(İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı, İnsan Kaynakları Danışmanı)
Lisans eğitimini iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme bölümünde bitirdikten sonra İnsan kaynakları örgütsel değişim yüksek lisansı programında akademik öğrenimini tamamlamıştır. İş sağlığı ve iş güvenliği bölümünü tamamlamış ve C sınıfı İş sağlığı ve iş güvenliği uzmanlık sertifikasına sahiptir. Kariyer hayatında Gıda, Hizmet, Üretim sektörlerin öncü firmalarında İnsan Kaynakları ve kurumsal iletişim müdürü olarak çalışmıştır. Şuan insan kaynakları süreçlerin kurulması ve İş ve sosyal güvenlik hukuku personel yönetimi, Bordrolama SGK teşvikleri hakkında işletmelere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında Adalet bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Bilirkişi olarak görev yapmaktadır. Hukuk mahkemelerin İş ve sosyal Güvenlik hukuku ve Personel alacak davalarında Bilirkişi olarak görev almaktadır. Bir dönem İstanbul bölgesinde Futbol hakemliği yapmış işlerin yoğunluğundan hakemlik kariyerine son vermiştir. Kocaeli insan kaynakları platformunun kurucusu ve başkanıdır. Kariyer hayatı boyunca sahip olduğu tecrübeleri ve almış olduğu profesyonel eğitimler ışığında eğitimlerindeki farklılığını ortaya koyarak kısa sürede dikkat çekmiş ve birçok kurumla anlaşarak, eğitmenlik ve danışmanlık hayatına devam etmektedir. 20.000 den fazla kişiye seminer ve eğitim vermiştir.
Uzmanlık alanı; İş ve sosyal güvenlik hukuku, kişisel gelişim eğitimleri, İnsan kaynakları, bordro ve teşvik danışmanlığı üzerinde odaklanmıştır. Eğitim videolarımız, katılımcı yorumları için www.serkanozdemir.kim web sitemizi inceleyebilirsiniz..

Eğitim Uzmanı: Metin ÇOĞULCU (Mali Müşavir)

Lisans eğitimini Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat bölümünden 2004 yılında mezun olup akademik öğrenimini tamamlamıştır. 2009 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatını aldıktan sonra Mali Müşavir olarak farklı sektörler de danışmanlık hizmeti vermektedir. Ağırlıklı olarak Gıda sektörü, Otomotiv sektörü, Hizmet Sektörü’nde deneyimleri bulunmaktadır. Organize Sanayi Bölgeleri Yönetmeliği çerçevesinde Organize Sanayi Bölgelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.
Mali danışmanlık ile birlikte insan kaynakları süreçlerin kurulması ve İş ve sosyal güvenlik hukuku personel yönetimi, Bordrolama SGK teşvikleri hakkında işletmelere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Muhasebe, Finans alanında Adalet bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Bilirkişi olarak görev yapmaktadır. İstanbul da yeni kurulacak olan Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesinin kurulum çalışmasını gerçekleştirecek olan İstanbul Gıda ve Endüstriyel Tarım Sanayicileri Derneğinin kurucu üyesidir.

Yer : Webinar

27 Temmuz 2022 Çarşamba (10.00-14.00)

EĞİTİME KATILIM ÜCRETİ

690 TL + KDV (%18)

Garanti Bankası Gebze İsmetpaşa Şubesi (424 Şube Kodu)
IBAN No: TR64 0006 2000 4240 0006 2936 22
Hesap İsmi: Zübeyde Söğütlü Ay Seçkin Danışmanlık

Katılmak isteyenlerin aşağıdaki katılım formunu doldurup katılım bedelinin yatırıldığına dair banka dekontu ile birlikte en geç 26 Temmuz 2022 tarihi saat 12:00'a kadar SEÇKİN DANIŞMANLIK (tan Ahmet AY'a) (Tel: 0 544 417 49 48) (mail: egitim@seckindanismanlik.com.tr) iletmeleri gerekmektedir.

KATILIM FORMU

KATILIMCININ:
AdıSoyadı :
Firmadaki Görevi :
Firma Ünvanı (Tamolarak):
Adresi :
V.Dairesi&Numarası :
E-Mail :
Telefon; GSM :

▪ Bu eğitim kurum içi olarak da verilmektedir.
• Seminer notları mail adresine gönderilecektir.
• Fatura ve sertifika seminer sonunda kargo adresine gönderilecektir.