Seçkin Danışmanlık

AMAÇ:

• İnsan kaynaklarının bünyelerinde Tüm sgk teşvikleri takip edilmesi, E-SGK Ekranlarından süreçler uygulamalı olarak katılımcılara aktarılacaktır.
• 2022 yılı iş ve sosyal güvenlik hukuku alanında işverenleri bekleyen yeni değişiklikler, değişen mevzuata ve uygulamaya yönelik bilgi ve tecrübe paylaşılması ve karşılaşılabilecek sorunların çözümüne katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

EĞİTİM YÖNTEMİ;

Sosyal Güvenlik Kurumunun ekranları ile teşvik aşamaları Uygulamalı olarak aktarılması sağlanacaktır.

• Malullük, Yaşlılık ve Ölüm Sigortası İşveren Hissesi indirimi (5 puan) (Yasal Dayanak: 5510 sayılı kanun 81. madde (ı))
• Yurtdışına Götürülen/Gönderilen Sigortalılar için Prim İndirimi (Yasal Dayanak: 5510 sayılı kanun 81. madde (i))
• İlave 6 Puanlık İndirim (Yasal Dayanak: 5510 sayılı kanun 81. madde 2. Fıkra)
• Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararlar Çerçevesinde Uygulanan Sigorta Primi Teşviki (Yasal Dayanak: 5510 sayılı kanun ek 2. madde)
• Genç ve Kadın İstihdamı ile Mesleki Belgesi Olan Sigortalı İstihdamı Halinde Uygulanan (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanun geçici 10. madde)
• Engelli Sigortalı İstihdamında Sigorta Primi Teşviki (Yasal Dayanak: 4857 sayılı kanun 30. madde)
• Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Kapsamında (Yasal Dayanak: 5746 sayılı kanun)
• Kültür Yatırımları ve Girişimlerine Sigorta Prim Teşvik (Yasal Dayanak: 5225 sayılı kanun 5. madde)
• İşsizlik Ödeneği Alanların İstihdamı Halinde Sağlanan Teşvik Uygulaması (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanun 50. madde)
• İşbaşı Eğitim Programlarını Tamamlayanların İstihdamına İlişkin Teşvik (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanun geçici 15. madde)
• Sosyal Yardım Alanların İstihdamı Halinde Uygulanan Prim Teşviki (Yasal Dayanak: 3294 sayılı kanun ek 5. madde)
• Sosyal hizmetlerden faydalanan kişilerin istihdamı halinde uygulanan teşvik (Yasal Dayanak: 2828 sayılı kanun ek 1. madde)
• Yeni Nesil Teşviki (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanun geçici 19. madde)
• 4447 Sayılı Kanun’un Ek 4’üncü Maddesinde Öngörülen Çok Tehlikeli Sınıfta Yer
• Alan İşyerlerinde İşsizlik Sigortası İşveren Hissesi Teşviki Uygulaması (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanun ek 4. madde)
• Asgari Ücret Desteği (Yasal Dayanak: 5510 sayılı kanunun geçici 80. maddesi)
• Normalleşme Desteği (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanunun geçici 26. maddesi)
• İstihdama Dönüş Prim Desteği (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanunun geçici 27. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendi)
• Artı İstihdam Prim Desteği (Yasal Dayanak: 4447 sayılı kanunun geçici 28. maddesinin 1. fıkrası)
• Teşviklerden Yasaklama Uygulaması (Yasal Dayanak: 5510 sayılı kanunun ek 14. maddesi)

Eğitim İnteraktif olarak yapılacaktır.

YÖNTEM:

Katılmak için bilgisayarınızda "Zoom Video Conference" programı kurulu olmalıdır.

Uzman: Serkan ÖZDEMİR

(İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı, İnsan Kaynakları Danışmanı)
Lisans eğitimini iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme bölümünde bitirdikten sonra İnsan kaynakları örgütsel değişim yüksek lisansı programında akademik öğrenimini tamamlamıştır. İş sağlığı ve iş güvenliği bölümünü tamamlamış ve C sınıfı İş sağlığı ve iş güvenliği uzmanlık sertifikasına sahiptir. Kariyer hayatında Gıda, Hizmet, Üretim sektörlerin öncü firmalarında İnsan Kaynakları ve kurumsal iletişim müdürü olarak çalışmıştır. Şuan insan kaynakları süreçlerin kurulması ve İş ve sosyal güvenlik hukuku personel yönetimi, Bordrolama SGK teşvikleri hakkında işletmelere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında Adalet bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Bilirkişi olarak görev yapmaktadır. Hukuk mahkemelerin İş ve sosyal Güvenlik hukuku ve Personel alacak davalarında Bilirkişi olarak görev almaktadır. Bir dönem İstanbul bölgesinde Futbol hakemliği yapmış işlerin yoğunluğundan hakemlik kariyerine son vermiştir. Kocaeli insan kaynakları platformunun kurucusu ve başkanıdır. Kariyer hayatı boyunca sahip olduğu tecrübeleri ve almış olduğu profesyonel eğitimler ışığında eğitimlerindeki farklılığını ortaya koyarak kısa sürede dikkat çekmiş ve birçok kurumla anlaşarak, eğitmenlik ve danışmanlık hayatına devam etmektedir. 20.000 den fazla kişiye seminer ve eğitim vermiştir.

Uzmanlık alanı; İş ve sosyal güvenlik hukuku, kişisel gelişim eğitimleri, İnsan kaynakları, bordro ve teşvik danışmanlığı üzerinde odaklanmıştır. Eğitim videolarımız, katılımcı yorumları için www.serkanozdemir.kim web sitemizi inceleyebilirsiniz..

Eğitim Uzmanı: Metin ÇOĞULCU (Mali Müşavir)

Lisans eğitimini Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat bölümünden 2004 yılında mezun olup akademik öğrenimini tamamlamıştır. 2009 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatını aldıktan sonra Mali Müşavir olarak farklı sektörler de danışmanlık hizmeti vermektedir. Ağırlıklı olarak Gıda sektörü, Otomotiv sektörü, Hizmet Sektörü’nde deneyimleri bulunmaktadır. Organize Sanayi Bölgeleri Yönetmeliği çerçevesinde Organize Sanayi Bölgelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.
Mali danışmanlık ile birlikte insan kaynakları süreçlerin kurulması ve İş ve sosyal güvenlik hukuku personel yönetimi, Bordrolama SGK teşvikleri hakkında işletmelere danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Muhasebe, Finans alanında Adalet bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Bilirkişi olarak görev yapmaktadır. İstanbul da yeni kurulacak olan Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesinin kurulum çalışmasını gerçekleştirecek olan İstanbul Gıda ve Endüstriyel Tarım Sanayicileri Derneğinin kurucu üyesidir.

Yer : Webinar

 2022 Çarşamba (10.00-14.00)

EĞİTİME KATILIM ÜCRETİ

690 TL + KDV (%18)

Garanti Bankası Gebze İsmetpaşa Şubesi (424 Şube Kodu)
IBAN No: TR64 0006 2000 4240 0006 2936 22
Hesap İsmi: Zübeyde Söğütlü Ay Seçkin Danışmanlık

Katılmak isteyenlerin aşağıdaki katılım formunu doldurup katılım bedelinin yatırıldığına dair banka dekontu ile birlikte en geç  2022 tarihi saat 12:00'a kadar SEÇKİN DANIŞMANLIK (tan Ahmet AY'a) (Tel: 0 544 417 49 48) (mail: egitim@seckindanismanlik.com.tr) iletmeleri gerekmektedir.

KATILIM FORMU

KATILIMCININ:
AdıSoyadı :
Firmadaki Görevi :
Firma Ünvanı (Tamolarak):
Adresi :
V.Dairesi&Numarası :
E-Mail :
Telefon; GSM :